Kandidatúra na primátora Košíc

„Som Košičan. Narodil som sa v tomto meste a žijem tu celý svoj život. Žije tu moja rodina, priatelia. Som Košičan - otec, lekár, politik. Mám skúsenosti a navrhujem zrealizovateľné riešenia. Toto ponúkam všetkým slušným Košičanom. Kandidujem na primátora Košíc, lebo chcem vrátiť Košice do prvej ligy, a nie len vo futbale. Košice musia byť lepším miestom pre život. Musia byť vyhľadávanou metropolou pre investorov a turistov. Všetky výsledky však musia pocítiť v prvom rade Košičania, aby tu chceli bývať, pracovať a vychovávať svoje deti. Zároveň si musia byť istí, že v čase staroby a choroby im mesto pomôže. Kandidujem aj preto, aby si každý jeden obyvateľ mesta mohol s hrdosťou povedať: Som Košičan! Ponúkam spoluprácu všetkým slušným Košičanom. Nehádajme sa, neosočujme, spojme sily a presaďme zmenu.

Košice sa za uplynulých osem rokov stali bojiskom, na ktorom sa stretáva na jednej strane vedenie mesta na čele s primátorom, na druhej občianski aktivisti. Všetky tieto sváry však neprinášajú pozitívne výsledky. Vedenie mesta centralizovalo fungovanie mesta do rúk úzkej skupiny ľudí na magistráte. Realizovalo síce veľké projekty z eurofondov, ale málo sa zaoberalo problémami Košičanov.Košice – moderné a otvorené mesto

Návrh programu občianskej iniciatívy Som Košičan a kandidáta na primátora mesta Košice Viliama NovotnéhoNávrh programu bol predstavený na programovej konferencii 14. júna odbornej verejnosti a keďže je to otvorený program, ktorý chce iniciatíva Som Košičan vytvárať s Košičanmi a pre Košičanov, Košičania ho môžu pripomienkovať do 15. augusta a svoje podnety a nápady môžu posielať na adresu: ja@somkosican.sk.Tu si môžete pozrieť transparentný účet.


Prečítajte si noviny od občianskej iniciatívy Som Košičan.


Spracovávam ... Spracovávam ...